SEKSİN PÜF NOKTALARI NELERDİR? RESİMLİ ANLATIM

Seks, insanların hem üreme ve türünün devamını gelecek nesillere aktarması için hem de temel haz noktalarından daimi olarak faydalanabilmeleri için girdikleri eylem bütünlüğüdür. Her ne kadar seksi ki kişi arasında cereyan eden fiziksel ve duygusal bir yakınlaşma ve birleşme aracı olsa da birçok püf noktası ve kuralı bulunmaktadır. Bu alanda seksin püf noktaları kuralları ve diğer ayrıntıları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isteyen okurlarımız makalemizin geri kalanını okuyabilir.

Seksin Bilinmesi Gereken Püf Noktaları Nelerdir?

Kadınlar yapısal ve bilimsel olarak erkeklerden çok daha duygusal ve ayrıntıya önem veren canlılar arasındadır. Bu nedenle seksin yönetici merkezini ve dairesini oluşturan bilmesi gereken püf noktalardan bihaber olmaları ileride mutsuz cinsel yaşamlara, ayrılmalara ve boşanmalara kadar gitmektedir. Seksin püf noktalarında en önemli hususlardan biri pozisyon almaktadır.

Pozisyonların seçimi erkeğin de kadının da doyum ve tatmin çizgilerine daha yakınlaşmalarına vesile olmaktadır. Özellikle ilişkinin ilk evrelerinde, flört ve tanışmanın akabinde gerçekleştirilen seks eylemlerinde dikkat edilmesi gereken altın bir kural mevcuttur. Bu da seçilen pozisyonların göz göze temas ekseninde yer almasıdır. Kadının güven duyması ile hazzının artması doğru paralellikte ilerlemektedir. Bu nedenle başta misyoner pozisyonu olmak üzere kadın ile erkeğin yüz yüze gelebileceği pozisyonlara ağırlık vermesi kişilerin cinsel güvenlerini sağlamlaştırmakta, karakteristik sekslerin de önünü açmaktadır. Göz göze gelinmeyecek diğer pozisyonlara ilişkinin diğer evrelerinde ağırlık verilmesi ve bunun kararının kadına bırakılması bilinmesi gereken püf noktaların en önemlisidir. Ayrıca erkek her hareketinde, her temasında kadının değerli, nadide ve özel olduğunu hissettirmelidir.

Yapılan şikayetlerde en göze çarpan detay kadınların bazı zamanlarda kendini bir meta, bir cinsel obje gibi görmesi olmuştur. Bunun önüne geçilmek için tutku ve şefkat duyguları iç içe geçilerek seks deneyimlerinde bir arada eritilmelidir. Seks alanında yapılan birçok inceleme ve araştırma birçok tüyoyu da beraberinde getirmiştir. Buna göre bir kadının yatakta erkek partnere yaptıkları aslında kendisine yapılma arzusu içinde olduğu eylemlerin birer yansıması, birer tezahürüdür. Bu nedenle erkek, kadının yaptıklarının aynısı ve benzerlerini bizzat yatak arkadaşına uygulamakta gecikmemelidir. Kadınlar, duygularını ve arzularını dil ve söz ile çeşitli davranışlarla gösterir. Bu da püf noktaların ikinci önemli noktasını taşımaktadır. Erkek iyi bir gözlemci olup kadının isteklerini davranışlarından çıkarmalı ve buna uygun hareketlerde bulunmalıdır.

Sekste Ön Sevişmenin Önemi Nedir?

Kısacası ön sevişme öpüşme ve temaslardan oluşan ve cinsel birleşmeden önce meydana getirilen hazırlık sürecidir. Denilebilir ki bir cinsel birlikteliğin mutluluk ve haz oranı ön sevişmenin ne kadar uzun ve derinden hissedildiği ve yaşandığıyla doğrudan ilintilidir. Sadece öpüşme esnasında vücuda ve beyne morfin etkilerinden 400 kat mutluluk ve enerji hormonu zerk edilmektedir. Aynı zamanda küçük dokunuşlar, sevgi dolu temaslar da ön sevişmenin püf noktalarını oluşturur. Erkek partnerler ön sevişmeyi kadının cinsel birlikteliğe hazırlanışı olarak görmeli ve içten gelecek bir şekilde yaşayıp yaşatmalıdır. Ön sevişmenin önemi ayrıca sağladığı yararlar ile de kendini gösterir.

Bilimsel makalelerde sık sık vurgusu yapılan önemler hem erkek hem de kadın tarafını etkiler. Buna göre uzun tutulan bir ön sevişme erkeklerde sıklıkla görülen erken boşalma sorunlarının tamamen azalarak bitme noktasına gelindiğini göstermiştir. Aynı şekilde kadınların orgazm olma ihtimallerini de arttırmaktadır. Bu da çiftleri birbirine hem duygusal hem de fiziksel olarak daha fazla yaklaştırmaktadır.

Mutlu Bir Cinsel Yaşam İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Seks, asla ana konu olmamalıdır. Eğer ana ve tek konunun seks olduğu hissettirilirse özellikle kadın partnerlerde yabancılaşma, hissizleşme ve az zevk alma gibi unsurlar ortaya çıkmaktadır. Ayrıca çeşitli erotik filmleri birlikte izlemek de eğlenceli ve birbirine güvenen bir ilişkinin zemini oluşturmaktadır. Birbirleriyle uzun bir süre çıplak bir şekilde kalabilen çiftler uzun süreli birlikteliklerin de fitilini ateşlemiş olmaktadır. Aynı zamanda çeşitli kostümler ile iki taraf da küçük sürprizlere ve oyunlara açık olmalıdır.

Dürüstlük de dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken püf noktalardan bir diğeridir. Kişiler arzularını, isteklerini birbirinden saklamamalı ve açık bir şekilde ifade etmelidir. Bu da karşı tarafa ne kadar güvenildiğinin açık bir kanıtı olacaktır. Ayrıca isteğe ve talebe göre küçük seks oyuncakları sipariş etmek ve bunları kullanmak da eğlenceli, samimi ve renkli bir cinsel yaşam kılavuzunda tercih edilebilecek ürünler arasında yer almaktadır.

Sekste Romantizmin Önemi Nedir?

Sekste tutku oyunları kadar romantizm de özellikle kadınlar açısından son derece önem verilen büyük bir detaydır. Ön hazırlıklar, küçük flörtler, mum ışığında yenilen bir yemek, slow bir müzik eşliğinde edilen danslar mutlu bir cinsel yaşamın prova unsurlarını oluşturmaktadır. Aynı zamanda romantizm utanç duygusunun tamamen kaybolmasına imkan tanımaktadır. Kişilerin temelinde sevgi olduğu için yapılan hiçbir şeyden utanç duymamak, ilişkinin verimliliği ve kalıcılığı açısından hayati bir ehemmiyet taşımaktadır.

Sekste Önemli Olan Diğer Ayrıntılar Nelerdir?

Seks öncesi kadar seks sonrası süreler de cinsel yaşamın merkezinde tutulmalıdır. Sevişmenin hemen akabinde uyumak ya da duşa yalnız girmek gibi diğer partneri yok sayan eylemler bütünü daha sonraki cinsel yaşam mutluluğunun azalarak bitmesine doğrudan etki etmektedir. Önemli olan karşı tarafa özel ve değerli hissettirmeyi bir davranış modeli olarak karşı tarafa sunmaktadır. Bu nedenle ayrıntılara dikkat edilmelidir. Bu ayrıntıların başında sarılma konusu gelmektedir. Cinsel birleşmenin akabinde çiftlerin birbirine sarılmaları ve duşa birlikte girmeleri bir sonraki seks eyleminin de ön hazırlığını yapmaktadır. Aynı zamanda çiftler arasındaki iletişim de belirleyici bir unsurdur.

Cinsel birleşme esnasındaki konuşmalar hem yabancılaşma ihtimalini azaltmakta hem de tutku arenasında iki tarafı da karşılıklı olarak kışkırtmaktadır. Ayrıca cinsel birlikteliğin gerçekleşeceği zaman ve mekan da çok önemli ayrıntıları oluşturur. Örneğin yemekten hemen sonra seks yapmanın dezavantajları üzerine birçok cinsel yaşam uzmanı uyarılarda bulunmaktadır. Seksten önce soğuk yiyecekler tüketmek de sakıncalı bulunmaktadır. Cinsel enerjiyi azalttığı bilimsel olarak ispatlanmıştır. Bunun yerine sıcak çikolata ya da sıcak şarap gibi yoğun, sıcak ve cinsel enerjiyi dengede tutacak şeyler içilmelidir. Ortamın hazırlanması da son derece önemlidir. Seksin gerçekleşeceği alanda televizyon un kapalı olması ve ritmi oluşturan müziklerin açık olması daha dolu dolu ve mutlu bir seksin habercisi ve hazırlayıcısı konumundadır.

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın