ÖN SEVİŞME NEDİR, NASIL OLUR?

Cinsel birleşme gerçekleşmeden önce kadın ve erkek partner tarafından gerçekleştirilen eylem bütünlüğüne ön sevişme denmektedir. Mutlu ve sağlıklı bir cinsel yaşam için ön sevişme safhası atlanmaması gereken bir evredir. Ön sevişmenin birçok aşamaları mevcuttur. Bu alanda cereyan etmesi mühim olan mucize teknikler ve ön sevişme nasıl yapılır hakkında daha detaylı bir bilgi için makalemizin geri kalanını lütfen okuyunuz.

Ön Sevişme Nedir?

Cinsel yaşam rehberlerinde ve cinsellik uzmanlığı hizmetlerinin verildiği sağlık kliniklerinde ön sevişme nedir sorusunun en doğru yanıtları küçük kitapçıklar ve belgeler halinde hazırlanmaktadır. Cinsellik henüz bir tabu halinde olduğu ve öyle algılandığı için en az konuşulan, müracaat edilen ve dile getirilen konuların başında gelir. Bu nedenle ön sevişme konusundaki bilgi yetersizlikleri birçok çiftin sağlıksız bir cinsel yaşam içerisinde tatminsiz ve mutsuz olmalarına neden olmaktadır. Kısacası ön sevişme cinsel birleşmenin aktif hale gelmesinden önce temas, öpüşme ve çeşitli fantezi ritüellerini içeren eylemler bütünüdür. Vücuda fiziksel olarak, ruha dinginlik olarak, zihne huzur olarak çeşitli ve sayısız katkıları bulunmaktadır. Bu nedenle ön sevişme nasıl olur sorusunun aşama aşama yanıtlarını aramakta fayda vardır.

Ön Sevişme Nasıl Gerçekleşir?

Ön sevişme nasıl gerçekleşmez sorusunun yanıtı aceleye getirerek olmalıdır. Tamamen sonuç odaklı cinsel birlikteliklerde çiftlerden en az birinin tatmine ulaşmadan sevişmenin bittiği gözler önüne serilmiştir. Hem fiziksel hem de duygusal tatminin sağlanmadığı kişilerde ise cinselliğin kendisine ya da partnerine karşı zaman içerisinde büyük miktarda bir soğuma, uzak durma isteği hasıl olmaktadır. Frjit hastalığının kökeninde de tam olarak bu nokta vardır. Kendini cinsel soğuma olarak gösteren ve ciddi boyutlara varan bu rahatsızlığa varmak adına sevişmek adına öne sürülen aşamalar bir bir değerlendirilmeli ve özel bir alanı ile hacmi olan ön sevişme mutlak surette ihmal edilmemelidir. Ön sevişmede en önemli çizgiyi temas etmek dokunmak oluşturmaktadır. Ancak bu dokunma ritüelleri de uzun zamana yayılarak, kesinlikle acele ettirildiğine dair işaretlerden uzak durarak olmalıdır.

Aynı zamanda çiftlerin birbirlerine karşılıklı dokunmaları şarttır. Aynı zamanda koku faktörü de oldukça önemlidir. Özellikle besin maddeleri ve kokuların cinselliği artı ya da eksi uçlarda etkilediği bilim insanlarının yürüttüğü laboratuvar çalışmaları sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Aynı zamanda giyilen kıyafetler ve fantezi odaklı çamaşırlar da ön sevişmenin süresini ve kalitesini arttırmaktadır. Kurulan diyaloglar da aynı oranda ön sevişmenin nasıl gerçekleşmesi gerektiğinin küçük ipuçlarını oluşturmaktadır.

Ön Sevişmede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ön sevişme esnasında ve öncesinde kesinlikle kapalı ve sinsi olunmalıdır. Çiftler hangi istekler içerisinde olduklarını partnerlerine söylemeli ya da hissettirmelidir. Küçük oyunlar oynamak da ön sevişmenin çıldırtıcı etkileri arasında olmaktadır. Ön sevişmesiz her cinsel birliktelik aceleye getirilmiş birer duygu sapması olarak görünmelidir. Küçük oyunlara eşlik küçük oyuncaklar da ön sevişmelerin çok daha eğlenceli ve dürüst bir şekilde akıp gitmesine olanak tanımaktadır. Ön sevişme kadar sevişme sonrası eylemler de önemlidir. Çünkü her sevişme sonrası bir sonraki cinsel birlikteliğin pratikte ön sevişmesi sayılmalıdır. Bu nedenle birlikte duş alınmalı; konuşulmalı ve seviştikten hemen sonra uyku evresine geçilmemelidir.

Birlikte Erotik Film İzlemek Ön Sevişme Midir?

Çiftlerin birlikte çıplak ya da yarı çıplak bir şekilde erotik filmler izlemeleri de mucize etkiler arasında gösterilmektedir. Çok daha fazla tahrik ve tatmin olmanın yolunu açan erotik filmler sayesinde çiftler daha uzun süre aynı yatakta çıplak bir şekilde kalmakta, vücutlarını tanımakta ve birbirleriyle yabancılık duvarlarını aşmaktadırlar. Uzmanların önerisi ile bu türden filmler izlemek erken boşalmanın da önüne geçmektedir.

Ön Sevişmede Öpüşmenin Önemi Nedir?

Öpüşenin vücuda yaydığı kimyasal etkilerin tamamı morfinin yüzlerce katı niteliğindedir. Bu nedenle ön sevişmenin en temel parçasını mutlak noktada öpüşmek eylemi oluşturmaktadır. Uzun süreli öpüşmelerde çiftler cinsel birlikteliğe mental olarak da fiziksel olarak da çok daha fazla hazır olmaktadırlar. Öpüşme esnasında ayrıca salgılanan iki diğer önemli hormon dofamin ve oksitosin hormonları salgılanmaktadır. Bu da sevişmek denince akla ilk gelen şeyin ne den cinsel birleşme değil ön sevişme olması gerektiğinin kanıtı niteliğinde bir bilgi olarak algılanmalıdır. Ayrıca öpüşen çiftlerde duygusal yaklaşma daha fazla sağlandığı için cinsel birleşme esnasındaki yabancılaşma, utanma, uzak durma gibi kötücül eylemlerden de mümkün mertebe kaçınılması gibi verimli sonuçlar doğmaktadır.

Karşılıklı Masaj Yapmanın Ön Sevişmedeki Önemi Nedir?

İki yıl önce ABD ülkesinin bir eyaletine bağlı üniversitede yapılan araştırmalar çiftlerin birbirlerine karşılıklı masaj yapmalarının cinsel yaşam süresini ve niteliklerini uzun süreli olarak arttırdığını kanıtladı. Dokunmanın en saf hali olan masajlar ile birlikte tabular yıkılmakta ve zevk alma bölgeleri sürekli olarak uyarıldığı için çiftler birbiri üzerinden daha fazla haz almaktadır. Aynı zamanda masajlarda kullanılan özel kokulu yağlar ve kremlerin kimyasal etkileri de afrodizyak etkiler uyandırmakta ve tüm bunların bileşeni ön sevişmenin altın aşamaları olarak lanse edilmektedir.

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın