EPİMEDYUMLU MACUN NEDİR, ZARARLARI, FAYDALARI NELERDİR?

Epimedyumlu Macun Nedir?
Epimedyumlu Macun Nedir?

Epimedyumlu macun çok yönlü bir bitki ağacından üretilen, yenilebilen macun gıdasıdır. Kökleri M.Ö 200 Yılına kadar gitmektedir. İlk başta Çin İmparatorluğu tarafından keşfedilmiş ve Uzak Asya’da uzun bir süre birçok hastalıkta kullanılmıştır. Epimedyumlu macunun cinsellik ve diğer sağlık alanında faydalarını ve çok kullanıldığı takdirde zararlarını öğrenmek isteyen okurlarımız makalemizin geri kalanını okuyabilirler.

Epimedyumlu Macun Nedir?

Epimedyumlu Macun
Epimedyumlu Macun

Yapraklarının egzotik görüntüsü ile ilk defa karşılaşılan kişiler için epimedyumlu macun oldukça garip ve gizemli bir bitkidir. Kullanılan kısımları da gövdesi ya da kökü değil sadece yapraklarıdır. İçinde vücuda fonksiyonel olarak iyi gelmekte olan birçok bitki ve bitki özünü aynı anda ve mükemmel bir denge bulunduran çok nadir ve nadide bir macun türüdür. Glikoz şurubu, polen, arı sütü ve bal kabağı gibi vücuda doğrudan doğruya enerji veren ve o enerjinin en verimli şekilde kullanılmasına olanak tanıyan doğal ürünler bulunmaktadır. Epimedyumlu macun satın alırken en önemli husus sildenafil maddesi içermeyen macunlar tüketmeye dikkat etmektir. Sildenafil nedir adlı bir soru karşısında uzmanlar son derece zararlı ve bağışıklık sistemini negatif süreçte etkileyen bir madde olduğu konusunda uzmanlaşıyorlar.

Epimedyumlu macunların içerisinde ek olarak tarçın ve soya unu gibi sağlık açısından kritik önem sahip ürünler de eser miktarda bulunmaktadır. Günümüzde değerinin yeniden anlaşılması ile birlikte birçok aktarda ve internet satış noktasında satış rakamları artmıştır. Gelen talepler doğrultusunda kampanyalı ve özel ambalajı ile satılmaktadır.

Epimedyumlu Macunun Afrodizyak Etkileri Nelerdir?

Epimedyumlu macunun en büyük özelliği en doğal yollardan cinsel güç arttırıcı niteliklere sahip olmasıdır. Diğer performans arttırıcı özelliklere sahip ürünlerden en büyük farkı ise erkeklerde de kadınlarda da aynı güç dengesini sağlıklı ve natural bir şekilde ayarlıyor olmasıdır. Aynı zamanda cinsel istek arttırıcı olarak da sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Etkisinin uzunluğu konusunda kişiden kişiye değişen ölçüleri olmakla birlikte minimum 1 maksimum 3 gün sürdüğü yönünde görüşler ve müşteri geri dönüşleri söz konusudur.

Epimedyumlu macunlardan tam randımanlı faydalanmak için kullanım kolaylıkları sağlanmalı ve dikkat edilmesi gereken talimatlara uyulmalıdır. İsteğe ve ihtiyaca bağlı olarak bir çay kaşığı ya da bir tatlı kaşığı kadar yenmelidir. Daha fazla tüketilmesi durumlarında kaşıntı başta olmak üzere uykusuzluk, asabiyet bozukluğu gibi yan etkileri bulunmaktadır. Bu macunun kullanma süresinin aralığı ise cinsel ilişkiye girmeden önce yarım saat ya da bir saat gibi zaman aralıklarında tüketmektir.

Eskiden çiğ bir şekilde yaprakları vasıtasıyla eski Çin’de tüketilen bu macun, bugün modern teknoloji ve depolama yöntemleri ile müşterilere en uygun rafine ve saklama koşullarının akabinde getirilmektedir. İçlerindeki enerji dengesi çok iyi sağlandığı için herhangi bir yetersizlik ya da aşırı güç durumları yaşanmamaktadır. Tam kıvamında bir aroması olduğu için tüketim açısından da herhangi bir risk faktörü bulunmamaktadır.

Epimedyumlu Macunun Diğer Yararları Nelerdir?

Epimedyumlu Macun Faydaları
Epimedyumlu Macun Faydaları

Evli çiftlerin sorunlu cinsel yaşamlarına doğrudan ve en doğal yollardan çözüm getiren epimedyumlu macunun sağlık açısından da birçok yararı vardır. Halsizlik problemine karşı son derece etkilidir. Özellikle sabah uyanışlarının hemen akabinde kahvaltı etmeye fırsatı olmayan kişilerin bir tutam yemeleri sonucu tüm güne yayılan bir enerji depolamalarına olanak tanımaktadır. Aynı zamanda zihin bölgesini de direkt olarak etkilemektedir. Baş ağrılarında, özellikle kronik sancılarda aktif bir ağrı kesicidir. Odaklanma problemi yaşayan çocukların ders dinleme alanlarına zemin hazırlamaktadır. Aynı zamanda strese de iyi gelen epimedyumlu macunun sınav ve iş odaklı kaygıların azaltılmasında da doğal minerallere sahip bir üründür.

Epimedyumlu Macunların Zararları Var Mı?

Hamilelik süreci içerisinde yer alan kadınlara dair zararları bilimsel camia tarafından kanıtlanmış olan epimedyumlu macunu emziren annelerin de kullanması yasak ve tehlikelidir. Vücuda doğal yollardan enerji depolayan bir ürün olduğu için kalp bölgesinde riskli hastalıklar taşıyan orta yaşlı kişilere de zararları bulunmaktadır. Aynı zamanda 6 aylık süreç içerisinde kalp krizi geçirmiş kişilerin kullanımı da zararlı sonuçlara yol açmaktadır. Aşırı ve özensiz kullanımlarda ise doğrudan doğruya tansiyon sorununu doğurmaktadır. Bu nedenle özellikle hipertansiyon hastalarının bu macunlardan kesin surette tüketmemeleri tavsiye edilmektedir. Macunu yedikten sonra kaşıntı, göz akıntısı ve boğaz ağrısı gibi sorunlar ile karşılaşanlar ise alerjik reaksiyon gösterdiği için bu ürünü kullanmamalıdır.

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın