CİNSELLİKTE DEĞİŞİK POZİSYONLAR NELERDİR?

Cinsellikte Değişik Pozisyonlar Neler?
Cinsellikte Değişik Pozisyonlar Neler?

Cinsellikte denene değişik pozisyonlar daha renkli ve aktif bir cinsel yaşamın en temel noktasını oluşturmaktadır. Değişik pozisyonların kökeni Hindistan’a dayanmaktadır. Bunun adı Kamasutra pozisyonları olarak da anılmaktadır. Cinsellikte değişik pozisyonlara dair detaylı bilgileri resimli anlatım ile öğrenmek isteyen okurlar yazının geri kalanını okuyabilirler.

Cinsellikte Değişik Pozisyonlar Hangileridir?

Cinsellikte Değişik Pozisyonlar Hangileri
Cinsellikte Değişik Pozisyonlar Hangileri

Cinsellikte değişik pozisyonlar isteyen çiftler için birçok çeşitte alternatif olarak geliştirilmiş pozisyonlar vardır. Bunlardan ilkini ”el arabası” pozisyonu oluşturmaktadır. Erkek ayaktadır. Kadın partner ellerini yere koyarak vücudunun geri kalan kısmını yukarı doğru erkeğin karın bölgesine dayar. Oldukça zor ve atletik performanslar gerektiren bir seks pozisyonudur. Kedi pozisyonu ise el arabası pozisyonuna oranla çok daha kolay bir seçenektir. Burada kadın sırt üstü uzanır. Erkekte tüm vücudunu ve gövdesini kadının üstünü tamamen örtecek şekilde dayar. Misyoner pozisyonundan temel farklı erkeğin yere ve kadın partnerine daha yakın olmasıdır. Klitoral açıdan uyarılmakta zorlanan kadınlara fazlasıyla iyi gelen bir pozisyon olarak kayıtlara geçmiştir.

Şelale pozisyonu da denenmesi gereken ancak bir hayli zor olan bir değişik pozisyondur. Erkek 180 derecelik açıyla ayaklarını sandalye ya da masa gibi bir yere uzatır. Akabinde kadın erkek partnerin kucağına gelir. Ayakları iki yanda ya da erkeğin gövdesinde olmaktadır. Erkeğin konumunun güçlüğü oranında zevk alma kapasitesi de doğru orantılı olarak artmaktadır. Görünümü bakımından şelaleyi andırdığı için bu ismi almıştır.

Kovboy kadın pozisyonu ise maskülen ve baskın olan kadınlar için ideal alternatif pozisyonlardır. Bu pozisyonda erkek tamamen pasif konumdadır. Ters ve düz biçimleri bulunan kovboy kadın pozisyonunda kadın elleri vasıtası ile erkeğin gövdesini tutup ondan güç alarak aktif olarak kucakta cinselliği deneyimlemektedir.

Son olarak füzyon pozisyonu önerilen değişik pozisyonlar arasında yer almaktadır. Bu pozisyonda erkek ve kadın yan yana dizilerek karşılıklı bacaklarını birbirlerine doğru uzatırlar. Kadın eğimli bir açıyla erkek partnerin kucağında yer alır. Ancak normal kucak pozisyonundan farklı olarak bacakları dışarı doğru ve bükük değil erkeğe doğru ve açık şekildedir. Bu şekilde yüz yüze kurulan ve farklı bir dinamiği bulunan füzyon pozisyonu her iki taraf için de ideal ve zevk verici bir pozisyon olarak lanse edilmektedir.

Kadınların En Çok Zevk Aldığı Pozisyonlar Nelerdir?

Çeşitli cinsellik uzman merkezlerinin ve sağlık kuruluşlarının uluslararası arenada yürüttüğü akademik çalışmaların sonucunda kadınların en çok zevk aldığı pozisyonlar ortaya çıkarıldı. Bu noktada acının en az ve hazzın en çok hissedildiği pozisyonlar olarak tasnif edilmektedir. Önemli olanın vajina ağzının ve vulvanın erkek partnerin penisini en doğru açılardan alması olduğunu öne süren uzmanlar bu noktada resimli anlatıma sahip çizimlerle konuya açıklık getirilmektedir.

En bilinen ve seks pozisyonları arasında klasik bir öneme sahip olan misyoner pozisyonuna biraz değişiklik katarak kadınların daha fazla haz alması ön görülmektedir. Kadının sırt üstü yatıp erkeğin üzerine geldiği bu klasik pozisyonda kadının kalça kısmının hemen altına yastık koymasıyla istenen yükseklik ve kaliteli açı sağlanmış olmaktadır. Bu türden biz pozisyonun misyoner pozisyonundan 3 kat daha zevk verebileceği açıklanmıştır. Erkeğin pubik kemiğini kadının ise doğrudan klitorisini uyaran bir başka pozisyon ise ters oturma pozisyonudur. Burada 180 derecelik açık sağlanmalı ve kadının yüzü erkeklerin ayaklarına doğru olmalıdır. Hızlı değil yavaş yapılması gereken bir diğer pozisyon olarak çizimlerde yer almaktadır.

Cinsel Pozisyonları Denemek İçin Alternatif Mekanlar Nelerdir?

Denenecek farklı pozisyonlar için farklı mekanları kullanmaktan ve değerlendirmekten de çekinilmemelidir. Evin sadece yatak odası bölümünü kullanmak belli bir nokta ve zamandan sonra rutin psikoloji yaratmaktadır. Bunun için çiftler evin farklı odalarını denemekten imtina etmemelidir. Mutfak farklı deneyimler için uygun odaların başında gelir. Bunun dışında banyoda, duşun altında yaşanan cinsel deneyimler de oldukça farklı hislerin önünün açılmasına olanak tanımaktadır. Tüm bunların dışında tamamen farklı ve çılgın deneyimler için deniz ve havuzun altında yaşanan cinsel birlikteliklerin çok daha haz dolu olduğu belirtilmektedir.

Cinsellikte Değişik Pozisyonları Denemenin Faydaları Nelerdir?

Cinsellikte değişik pozisyonlar denemek her iki taraf için de farklı zevk alma yollarının birlikte keşfedilmesi anlamına gelir. Aynı zamanda insanın anatomik yapısının bilincine varılması ile birlikte kadının ve erkeğin hangi açıdan hangi baskı ve yönler ile daha fazla zevk alabileceğinin kişisel olarak fark edilmesi seçeneğini sunmaktadır. Burada önemli olan çiftlerin birbirleriyle farklı şeyler denemesinde bir beis görmemeleridir. Bu noktadan sonra denenen her değişik pozisyonla birlikte cinsel uyumları ve performansları olumlu derecede artacaktır. Mutlu bir cinsel yaşamın daha uzun süreli ilişkilere yol açtığı ise rakamsal olarak kanıtlanmıştır.

Cinsellikte Değişik Pozisyonlar Nasıl Öğrenilir?

Değişik cinsel pozisyonlar resimli anlatımlar vasıtasıyla görerek ve denenerek öğrenilmektedir. İlk aşamada tam olarak pozisyonları yerine getiremeyen çiftler denemeye devam etmeli ve mutlak uyumu yakalayana kadar değişik cinsel pozisyonlardan en ilgi çekici olanlarını birebir tatbik etmelidirler.

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın