BİOENERJİ NEDİR, NASIL UYGULANIR?

Bioenerji Nedir?
Bioenerji Nedir?

İnsan yapısı içerisinde negatif ve pozitif duygular her daim hiç ara vermeden gelip gitmektedir. Peki, bu duyguları ön plana çıkaran ve onların sürekli olarak bu şekilde insan ruhunu etkilemesine sebep veren durum nedir? Elbette vücut içerisinde sürekli olarak kullanım halinde bulunan enerjidir. Diğer ismi ile evrensel yaşam enerjisi olarak da bilinen bioenerji, hem bilimsel açıdan hem de maneviyat kapsamında hareket duruma da bakarak bir köprü oluşturmak suretiyle insanların bakışı hayata bakış açısını değiştirerek onların daha mutlu bir şekilde hayatlarını sürdürmelerine imkan tanıma konusunda psikolojik açıdan bir etkisi sağlarken, fiziksel kapsamda da birçok ağrı veya acıyı indirme noktasında büyük bir önem arz etmektedir.

Bioenerji Nedir?

Bioenerji Nasıl Uygulanır
Bioenerji Nasıl Uygulanır

Özellikle insan yapısını fiziksel bağlam da çok küçük yapı taşı açısından bakıldığında bir bütün olarak enerjiden oluşmaktadır. Yani insan hayatını etkileyen faktörler tamamen enerjiden ibarettir. Bu bağlamda hem fiziksel açıdan kontrolü kapsamında hem de maneviyat olarak farklı duaları da işin içine katmak suretiyle kişinin üzerinde pozitif bir etki oluşturan durumlara biyoenerji çalışmaları denebilir. Özellikle sadece avuç içlerini insan birbirine ovuşturduktan sonra belli bir süre karşılıklı olarak tutarak onları bir süre uzaklaştırıp tekrar yakınlaştırdıklarında aralarında sanki bir şey varmış gibi bir his uyanabilir. İşte bu durum ortaya çıkan enerjidir. Yani insan hayatını içerisinde günlük olarak yaşanan durumlar kapsamında meydana gelen enerjidir ve farklı etkiler ortaya çıkabilmektedir.

Genel anlamda diyor enerji uzmanları bu sistemi daha çok bir balığa benzetmektedir. Aslında bir balık sonsuz bir engin deniz içerisinde yüzdüğünü hiçbir zaman fark etmez. Aynı şekilde insanda vücut içerisindeki enerjisinin gücünü asla anlayamaz ve keşfedemediğinden dolayı da bu gücü çok fazla kullanamaz. Ancak bunun farkında olmak ve bilincini varmak hayatın her daim pozitif anlamda etki yapmasını ve bu da ruhsal olarak güçlü bir şekilde ayakta durmaya fırsat verirken buna paralel olarak fiziksel açıdan da birçok değişik ağrı veya acının son bulmasına olanak tanıyabilmektedir.

Bioenerjinin Farklı Faydaları Nelerdir?

Bioenerji Faydaları
Bioenerji Faydaları

Özellikle bioenerji nedir diye sorulduğu zaman farklı bir açıdan bakıldığında, aslına bakılırsa evrenle aynı frekansı yakalamak ve onun gücünü sonuna kadar kullanmak anlamına da gelebilmektedir. Bu sayede insan gücünü keşfetmek ile birlikte sağlık mutluluk, huzur, yaratıcılık, başarı ve güven ile birlikte özellikle sevgiyi en uç noktalara kadar yaşama imkanı sunmaktadır.

İnsanların bedensel olarak zaten sahip oldukları bu enerji, bu durumun bilincinde olunduğu zaman fiziksel, zihinsel ve ruhsal anlamda hayata her daim bakış açısını değiştirerek pozitif anlamda etki yapılmasına olanak vermektedir. Özellikle bu konuda Hz. Muhammed (sav) başta olmak üzere onun dostlarına ve daha sonra da ondan geçen diğer özel insanlar adına bunun özel bir yetenek olduğu, farklı dualar ayetler, esma kullanılarak özel bir şifa verici bir etkisinin bulunduğu iletilmektedir. Özellikle bu konuda birçok örnek bulunmaktadır. Örneğin Musa a.s farkı sihirbazlar ile yaşadığı mücadeleler, Süleyman a.s. cinlere hükmetmesi gibi daha birçok değişik durum söz konusudur.

Bütün bunların temel noktası da bioenerjiden geçmektedir. Bir ilim olarak ön plana çıkan ve hem fiziksel açıdan hem de ilahi noktada bir köprü oluşturmuş olan bioenerji, insanın içindeki enerjiyi kullanırken aynı zamanda dualar ve ayetler ile esmalar kapsamında kişinin hem pozitif anlamda hem de fiziksel bağlam da farklı ağrı ve acılardan kullanmasına olanak tanımaktadır.

Enerji Çalışmaları Konusunda Çeşitleri Nelerdir?

Bu konuda şifa enerji çalışmaları iki farklı şekilde sürdürülmektedir. Bu noktada uzman olan kişilerin de dediği gibi ilki peygamber efendilerin yolunda devam eden onların himmeti altında diğer bir deyişle bir zincir halkası gibi elden ele geçmesidir.

Bir diğeri ise sufle ismi verilen varlıklar aracılığıyla uygulanmasıdır. Özellikle konuya rahmani açıdan bakıldığı zaman bu çalışmalar bünyesinde bedensel açıdan kişinin içerisinde bulunan negatif duygular bioenerji kapsamında tamamen ortadan kaldırılmakta ve yok edilmektedir. Özellikle bu konuda varlıkların insan vücudunda bıraktıkları negatif enerjileri sinir sistemi bünyesinde alarak dışarı atılması yoludur. İkincisi olan sufli yönden de yeni birtakım varlıkları kullanarak insan bünyesinde meydana gelen enerji kötü enerjinin yine ortadan kaldırılmasıdır. Fakat bunu gerçekleştirecek olan kişiler mutlaka uzman olmalıdır çünkü çok tehlikeli bir yanı vardır. Bunu uygulayacak olan insanlar bu varlıklardan etkilenebilir ve kötü enerjinin kendisine geçmesine de sebep olabilir.

Kimler İçin Enerji Uygulaması Yapılabilir?

Burada bioenerji nasıl uygulanır sorusunun yanı sıra kimlere uygulanır sorusunu da birçok kişi merak etmektedir. Fakat yeni doğmuş bebekten son nefesini verene kadar yaşayan her insan için bioenerji desteği güvenilir bir şekilde yapılabilmektedir. Özellikle psikolojik ve ruhsal birtakım problemler yaşayan kişiler için büyük bir katkı sağlayan bu sistem aynı zamanda kanser gibi sorunlar ile boğuşan insanlar için de önemli bir rahatlama imkanı vermektedir.

Diğer yandan hamile kişiler için de yine bu dönem de yaşanabilecek olan sendromlardan kurtulmak adına ve bünyede birikmiş kötü enerjinin dışarı çıkarılması için de çalışmalar yapılmaktadır. Tabii bu konuda mutlaka bioenerji konusunda büyük bir tecrübe sahibi olan ve uzman kişilerden destek almak büyük bir önem taşımaktadır. Uzmanların da bu konuda söylediği üzere unutulmamalı ki, birçok sorunun mutlaka tedavisi vardır. Bunlar bioenerji tedavisi olabilir ya da bitkisel tedavi ile birlikte hacamat, masaj ya da sülük gibi birçok değişik tedavi kapsamında uygulamalar gerçekleştirilebilmektedir.

Modern tıbba destek olarak yapılan bu hizmet çatısı altında özellikle bioenerji ile kişi bünyesinde bulunan tüm kötü enerjinin tamamen pozitif hale dönmesine olanak tanıyabilir.

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın